poniedziałek, 15 lipca 2024r.

Jak dbać o skórę twarzy? Odmładzanie twarzy – fotoodmładzanie

Jak dbać o skórę twarzy? Odmładzanie twarzy - fotoodmładzanie

Gdy na twarzy pojawiają się zmarszczki, przebarwienia czy rumień, a skóra zdradza pierwsze oznaki starzenia, czas zacząć działać. Podpowiadamy, czym jest fotoodmładzanie i jak zadbać o cerę, by jak najdłużej wyglądała młodo.

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Z biegiem lat skóra traci elastyczność, robi się coraz cieńsza, a zmarszczki pogłębiają się. Jeżeli dodatkowo narażona była na działanie promieni słonecznych to pojawiają się zmiany, takie jak rozszerzone naczynka, rumień, plamy soczewicowate oraz przebarwienia. Aby móc dłużej cieszyć się młodym wyglądem, trzeba działać natychmiast. Stosowanie kremów nawilżających, wyrównujących koloryt i przeciwzmarszczkowych może być pomocne, ale nie rozwiąże problemu. Najlepiej skorzystać z usług profesjonalisty, który przeprowadzi badanie, sprawdzi stan skóry i dobierze odpowiednie zabiegi.

Laserem w przebarwienia

Fotoodmładzanie twarzy ma na celu zmniejszenie widoczności zmian na skórze. Zabieg przeprowadzany jest przy pomocy lasera. Wiązki światła docierają do poszczególnych warstw skóry i są pochłaniane przez nadmiar melaniny w przebarwieniach i hemoglobiny w pękniętych naczynkach. Laser ogrzewa barwniki od środka niszcząc je, a jednocześnie stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, a tym samym pobudza naturalną regenerację skóry.

Ciesz się efektem już po jednym zabiegu! 

Odmładzanie twarzy przy użyciu lasera to sposób, który przynosi oszałamiające rezultaty. Już po jednej terapii zmniejsza widoczność porów i przebarwień, a także rozszerzonych naczynek. Oprócz tego spłyceniu ulegają zmarszczki, a skóra wygląda na promienną i zrelaksowaną. Aby efekt był całkowicie zadowalający i trwały, najlepiej zdecydować się na około 4-5 serii.

Zaraz po zabiegu cera może nie wyglądać doskonale. Prawdopodobnie pojawi się opuchnięcie i zaczerwienienie, po kilku dniach naskórek zaczyna się złuszczać. Warto jednak znieść chwilowe niedogodności, bo zapewniają widoczne odmłodzenie twarzy na długi czas.

Sprawdź, czy laser jest dla Ciebie 

Laserowe fotoodmładzanie twarzy nie jest rozwiązaniem dla każdego. Zrezygnować muszą z niego kobiety w ciąży i karmiące piersią, nie jest zalecane również chorym na cukrzycę, osobom po przebytym nowotworze i ze stanami zapalnymi skóry. Zabiegów z użyciem lasera nie wykonuje się też u osób przyjmujących leki i zioła światłouczulające, w tym niektóre sterydy, antybiotyki i betablokery.

Ważne jest też, by zadbać o skórę przed zabiegiem. Nie może być świeżo opalona ani podrażniona.

Jak dbać o cerę na co dzień

Jeżeli chcesz dłużej cieszyć się efektem, jaki daje Ci fotoodmładzanie, skorzystaj z naszych rad! W pierwszym tygodniu po zabiegu używaj tylko środków pielęgnacyjnych zaleconych przez osobę wykonującą zabieg; nie podrażniaj twarzy, oczyszczaj ją łagodnymi preparatami. Polecamy stosowanie kremów przyspieszających regenerację naskórka. Najważniejsze zalecenie, które każdej kobiecie powinno wejść w krew, to zabezpieczanie skóry przed promieniowaniem UV, przy pomocy kremów z filtrem. Dzięki temu dłużej będzie napięta, elastyczna, rozświetlona, a koloryt ujednolicony.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 6

Jak zarejestrować samochód na działalność gospodarczą? Na co zwrócić uwagę?

1 kwietnia 2021

W większości działalność gospodarcza wymaga od przedsiębiorcy posiadania samochodu. Aby był on korzystnym przedmiotem użytkowym, a nie kosztownym rarytasem, warto go kupić w ramach działalności. To spowoduje, że odpowiednio zarejestrowane…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady